Скопје Прајд 2019 на 29. јуни

get link Објавено од: на 24 јуни, 2019

Soma No Prescription Overnight COD Delivery Откако објавивме дека ќе го одржиме првиот Скопје Прајд, евидентни беа обидите со омраза да се засени пораката за еднаквост и да се потцени можноста за зголемување на свесноста за хомофобијата, трансфобијата и бифобијата.

http://mouthmatters.com/wp-cron.php?doing_wp_cron=1563283315.1188569068908691406250

http://www.bigleaguekickball.com/category/press/ soma no rx saturday delivery Но и покрај тоа, добивме голема поддршка и многумина нè контактираат да ни кажат дека ќе дојдат со нас на 29-ти јуни, да го изодиме маршот – во спомен на сите борци за човековите права на ЛГБТИ заедницата во минатото, со поддршка на сите маргинализирани групи и борци за човековите права во оваа дестабилизирана сегашност и со идеја за општество каде сите ќе се еднакви – за идните генерации – со оваа порака Кочо Андоновски ја започна денешната прес-конференција на Организациониот одбор на првата Парада на гордоста во Скопје.

Buy Cheap Carisoprodol Online

Buy Zolpidem Tartrate Uk Јована Јовановска информираше за деталите околу организацијата на овој настан: ,,Во сабота, ќе се собереме во паркот Жена борец во 11 часот, а маршот ќе започне точно на пладне. На самиот настан учесниците ќе добијат алка од Скопје Прајд, со која секој ќе може слободно да се движи во и надвор од определениот простор’.

http://bedfordintegrativehealth.co.uk/category/counselling/feed/

Cheap Xanax Pills Online Јовановска посочи дека на крајната точка, Школка во Градски парк, низ програмата ќе не водат дрег кралиците, Линда Социјалиста и Каја Мор. Покрај предвидените обраќања, ќе има и музичка програма во која ќе учествуваат Тамара Тодевска, Принцез Донатсу и диџеите Ивана Драгшиќ, Зоки Бејбе, Ири Скреч, Ана Мало и Узун Баба.

Buy Alprazolam Online India

Cheap Zolpidem Uk – Во организацијата на Парадата на гордоста ја имаме поддршката од извршната и законодавната власт, имаме најава дека дел од министрите и пратениците ќе учествуваат на самиот настан, а свое обраќање ќе има министерката за труд и социјална политика, Мила Царовска. Нашите пријатели и пријателки – активистите и активистките за ЛГБТИ права од Грција, Бугарија, Албанија, Србија, Косово, Босна и Херцеговина, Црна Гора исто така ќе учествуваат, а дел од нив и ќе се обратат на насобраните присутни во Градски парк. Скопје Прајд е сигурен и безбеден настан за сите, па ги повикувам ЛГБТИ луѓето, поддржувачите, и сите граѓани и граѓанки кои се залагаат за еднаквост и инклузивност, да ни се придружат – изјави Антонио Михајлов од организацискиот одбор.

Order Valium From Uk

http://amsglobalinc.com/portfolio-items/education-expo-mongolia/ Организациониот одбор на Скопје Прајд ја нагласи добрата соработка со Министерството за внатрешни работи во изминатиот период. Во таа насока, на прес-конференцијата се обрати и портпаролот на Министерството за внатрешни работи, Тони Ангеловски кој нагласи дека се преземаат сите мерки за сè да помине во најдобар ред и дека МВР ќе санкционира какви било инциденти.

http://createdevelopment.co.uk/wp-cron.php?doing_wp_cron=1563297200.4510059356689453125000

Skopje ID
[fbcomments]
http://mouthmatters.com/tag/appointment/feed/ Translate »
http://amsglobalinc.com/?author=74 http://beadlowmanor.co.uk/plus/mytag_js.php?dopost=saveedit http://createdevelopment.co.uk/wp-cron.php?doing_wp_cron=1563285175.6358420848846435546875 Order Ambien From Canada Buy Xanax Montreal http://bedfordintegrativehealth.co.uk/tag/health-and-weather/ http://brucearnold.com/music/songs-of-the-nations-vol-2/feed/ http://music-education.org/activity/p/660620/ go to site Buy Soma Overnight click Buy Daz Diazepam http://country-harvest.co.uk/news/pie-tasters-wanted/ http://bambalan.co.uk/latest-news/mothersdayatbam/feed/