Се случи тоа од што најмногу стравуваше Хрватска


Хрватскиот ракометар, Домагој Дувњак го заврши својот настап на претстојното ЕП во својата земја.

domagoj-850x430

Репрезентативецот се повреди на синоќешниот меч против Србија во рамки на првото коло од групата А.

Денес и официјално резултатите од лекарските прегледи покажаа дека Червар на својот пулен нема да може да смета до крајот на шампионатот.


Skopje ID
[fbcomments]