Роналдо заштити навивач од редарите – со него потоа и си направи селфи


Синоќа за време на натпреварот на Олд Трафорд, мечот беше за момент прекинат поради влез на навивач на теренот, кој го бркаше Кристијано Роналдо да се фотографира.

ghj

Но таа сцена се повтори по самиот меч, кога не еден, туку двајца навивачи успеаа да им побегнат на редарите и да дојдат до Кристијано Роналдо по селфи.

Се разбира, еден од нив беше „уловен“ од редарите и не успеа во својата намера, но еден кој беше поблиску до Португалецот, сепак успеа со неговиот телефон да дојде до целта.

Кристијано го прифати тој гест и им сугерираше на редарите да бедат нежни со момчето.Skopje ID
[fbcomments]
Translate »