Роналдо заврши со Португалија за оваа година, а можеби и засекогаш!


Петкратниот освојувач на Златната топка, Кристијано Роналдо повторно побара од селекторот на Португалија да го изостави од списокот на репрезентацијата.

ronaldo-4

Откако ги пропушти средбие во Лигата на нациите кои е играа во септември, Роналдо од селекторот Фернандо Сантос повторно побара да го поштеди од репрезентативните обврски.

Тоа значи дека Португалецот нема да биде во составот за дуелите против Полска, Италија, Шкотска кои Португалија ќе ги игра овој и следниот месец.

За потсетување, тие прво ќе играт против Полска во Лигата на нациите, па против Шкотска во пријателски меч, па во следниот меч повторно на терен против Полса и против Италија.

Со оглед на тоа дека нема да игра во споменатите дуел, се чини Роналд за 2019 заврши со Португалија, а сооглед на скандалот кој го тресе, ова може да значи и крај на репрезентативната кариера.


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »