Рецепт за најмоќниот домашен антибиотик на светот

Модерните фармацевти имаат производи кои ќе ви помогнат да се изборите со било која инфекција. Прашањето е колку таквите производи му штетат на нашиот организам?

Природната медицина исто така содржи широк спектар на производи кои успешно ги лечат инфекциите на целосно природен начин и без последици.

Ви го претставуваме рецептот за најмоќниот антибиотик на светот кој ги убива Гама позитивните и Гама негативните бактерии, вклучувајќи ја и Кандидата. На овој антибиотик не можете да создадете отпорност. Тој помага да се прочистат крвта, лимфните чворови и канали. Овој лек содржи 7 природни силни антибактериски и антивирусни супстанции.

Рецептот е направен за оздравување на луѓето кои се зафатени од епидемии :

Состојки:

– 700 милилитри јаболков сируп;
– 1/4 шолја ситно исецкан лук; 
– 1/4 шолја исецкан кромид;
–  2 ситно исецкани лути пиперки;
– 1/4 изрендан свеж ѓумбир; 
– 2 лажици изрендан рен и
– 2 лажици куркума во прав.

Подготовка: Сите состојки ставете ги во тегла и убаво затворете ја и промешајте ја. Оставете ја да отстои 2 недели и  одвреме-навреме промешувајте ја. После две недели течноста исцедете ја преку газа. Ставете ја течноста во шише, а талогот кој останува може да го исушите и да го користите како зачин за јадење.

Употреба: Во текот на болеста пијте по една лажица 6 пати дневно. Со овој сируп може да јадете портокал и лимон и да пиете многу течности.

Заради тоа што сите состојки се природни не може да станете имуни на овој сируп.


Skopje ID
[fbcomments]
NFL Jerseys 2019 
Translate »