Реал Мадрид прекина традиција и купи играч од Манчестер Сити!


Брахим Диаз се враќа во Шпанија. Фудбалерот кој важи за голема надеж ќе потпише договор на шест години со Реал Мадрид.

solari12.28

„Во еден потег остварија две цели – се вратија со семејството во Шпанија и ќе потпише за Реал“, пишува „Марка“ и открива детали од договорот помеѓу европскиот шампион и Манчестер

Сити во кој Диаз настапува од 2014 година.

Реал за 19 годишниот фудбалер ќе плати 15 милиони евра. Зошто „само“ 15 милиони? Бидејќи Диаз го уценил Сити и порача дека нема да го продолжи договорот и дека на крајот од сезоната без оштета ќе премине во Реал.

Сити во кој Диаз настапува од 2014 година.

Реал за 19 годишниот фудбалер ќе плати 15 милиони евра. Зошто „само“ 15 милиони? Бидејќи Диаз го уценил Сити и порача дека нема да го продолжи договорот и дека на крајот од сезоната без оштета ќе премине во Реал.Skopje ID
[fbcomments]
Translate »