Реал испрати нова понуда за Погба

Пол Погба е најголема желба на тренерот Зинедин Зидан и Реал Мадрид нема да се откаже од намерата да го донесе Французинот на „Санртиаго Бернабеу“.

Проблем е што Манчестер Јунајтед бара 150 милиони евра за слободата на својата ѕвезда, сума која „кралевите“ не се спремни да ја платат во моментов.

Погба јавно призна дека сака нов предизвик во кариерата, а следната недела кога ќе започнат подготовките наводно ќе достави и писмена молба за трансфер.

„Марка“ пренесува дека Реал ќе има уште еден обид да го донесе Французинот и веќе спремил понуда. „Кралевите“ се спремни да го понудат Герет Бејл плус пари за потписот на Погба.

Бејл не е повеќе во плановите на Зидан, но тешко дека Јунајтед ќе ја прифати оваа понуда бидејќи не е спремен да ја плаќа високата плата на Велшанецот.

Real Madrid have made Pogba their No.1 priority

They want to include Bale in the deal

It’s down to Manchester United to accept

🤩https://t.co/95e6SNV74X pic.twitter.com/PNNXSrPJlW

— MARCA in English (@MARCAinENGLISH) July 2, 2019


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »