Реакцијата на Тијана откако беше соопштено дека Тамара влегува во финале

Пејачката Тијана Дапчевиќ се огласи на социјалните мрежи откако нејзината сестра, Тамара Тодевска, успеа синоќа да се пласира во финалето на Евровизија. Бесценета е реакцијата на Тијана откако водителите на фестивалот го соопштија прво името на нашата земја, меѓу десетте земји кои влегуваат во финале.

Тамара доби илјадници статуси со поддршка веднаш по настапот, кој беше маестрален.


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »