Путин и оваа година за Водици се искапи во студена вода

Рускиот претседател Владимир Путин учествуваше во овогодинешното капење на празникот богојавление Водици и се нурна во студена вода, соопшти Кремељ.

Како што се наведува, тоа го направил во еден храм во Подмосковље.

Минатата година, Путин влезе во студената вода во езерото Селигер, северно од Москва, пренесе Спутник.


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »