Пукано на вилата во која биле Канје Вест и Текаши69


Медиумите пренеле дека во вилата требало да биде и пејачката Ники Минаж.

ppXPu-ce98db9166a054496687745a75e31022

Американските медиуми пренесуваат дека најмалку осум куршуми биле испукани во насока на вилата во која се наоѓале музичарите Канје Вест и Текаши69.

Како што се наведува, инцидентот се случил во вила на Беверли Хилс, која била изнајмена за потребите на снимањето на музичко видео.

Медиумите пренеле дека во вилата требало да биде и пејачката Ники Минаж.

Се додава и дека полицијата утврдила дека немало повредени во инцидентот, но констатирано е дека еден куршум го пробил прозорот на една од спалните соби.

Медиумите навеле дека Текаши69, една од ѕвездите на новиот бран рап музика, бил на мета на напад и за време на снимањето на спотот со 50 сент во август оваа година, пренесува “B92”.


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »