Почина уште еден познат актер


Актерот Џон Махони почина во 77 година.Актерот и ѕвезда на серијата „Фрејзер“, Џон Махони почина во неделата на 77 години.

svekja-1-163557

Махони починал во болницата во Чикаго, а причината за смртта не е соопштена.

Махони е роден во Велика Британија, а најголема слава стекна во улогата на Мартин Крејн, татко на славниот Фрејзер Крејн.

Соработниците на Махони велат дека не познавале подобар човек и поталентиран актер.Skopje ID
[fbcomments]