ПОЧИНА УШТЕ ЕДЕН ПОВРЕДЕН ВО НЕСРЕЌАТА КАЈ ЛАСКАРЦИ, БРОЈОТ НА ЗАГИНАТИ Е 15

http://savagelighting.co.uk/attachment-sitemap.xml Објавено од: на 16 февруари, 2019

http://www.bigleaguekickball.com/about/ Soma free consultation Почина еден од повредените патници во несреќата кај село Ласкарци, кој беше во тешка состојба и се лекуваше на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување – КАРИЛ во Скопје. Со тоа, бројот на загинати во несреќата што се случи на 13 февруари кога автобус на компанијата „Дурмо турс“ излетал и се превртел на автопатот Скопје-Тетово, се искачи на 15.

see
The investigators investigate the wreckage of a bus,in village of Laskarci near Skopje, North Macedonia, on 14 February 2019. According to officials, 14 people died and at least more than 20 were injured after a bus rolled over on the Skopje-Tetovo highway.

http://www.bigleaguekickball.com/about/ Soma No Prior Script Overnight „Утринава во пет часот, почина уште еден од патниците кои настрадаа во сообраќајната несреќа кај селото Ласкарци. Станува збор за маж на возраст од 39 години. Патникот при несреќата добил тешки повреди на градниот кош и белите дробови и веднаш беш пренесен во болницата ‘8 Септември’. Но, поради сериозноста на повредите уште ноќта бил префрлен на КАРИЛ каде уште ште вечерта му се направени две операции поради големо крварење во белите дробови. За жал, поради сериозноста на повредите, тој утринава почина“, велат од Министерството за здравство .

http://muslimahbloggers.com/7-steps-wean-child-dealing-effectively-weaning-tantrums?relatedposts=1

http://bedfordintegrativehealth.co.uk/?post_type=testimonials-widget Вчера, од 28 повредени во несреќата кои се лекуваа во Градската општа болница „8 Септември“ шест беа пуштени на домашно лекување. Министерот за здравство Венко Филипче рече дека шест од повредените што се лекуваат во „8 Септември“ се во тешка состојба и се на интензивна нега, а двајца се на респиратор, додека пак на скопските клиники се хоспитализирани 8 повредени, од кои 4 во тешка состојба на КАРИЛ.

http://music-education.org/members/hendricksobrien6/activity/947719/

http://country-harvest.co.uk/newsleter.php Од Основното јавно обвинителство (ОЈО) уште работат на утврдување на причините за несреќата на автобусот кој возел на линијата Скопје-Гостивар. Според увидот, автобусот преминувајќи преку двете сообраќајни ленти излеталаод автопатот и се превртел во близина на стариот пат, а ОЈО кажа дека автобусот бил набавен во 2001 и последен пат бил регистриран во јануари 2019.

follow link

Skopje ID
[fbcomments]
watch Translate »
Buy Valium Western Union Buy Diazepam Online Uk Next Day Delivery enter source url http://country-harvest.co.uk/wp-content/plugins/css-ready-sele/file.php Anyone Order Xanax Online follow link source site enter site follow url source url Buy Ambien Zolpidem Uk Buy Real Ambien Cheap Phentermine http://mythreeandme.co.uk/2014/07/tour-de-france-spectators-invited-to.html?m=0 Buy Xanax Canadian Pharmacy Order Generic Adipex http://amsglobalinc.com/?author=30