Почина градоначалникот на Охрид


Охридскиот градоначалник Јован Стојаноски почина на 48-годишна возраст, известуваат локалните охридски медиуми.

jovan-stojanovski-696x696

Неофицијално, тој немал здравствени проблeми претходно и починал ненадејно од инфаркт.

Мандатот на pроф. д-р Стојаноски започна на 20.10.2017 година, после победата во првиот круг на локалните избори.

Повеќе детали за настанот во тек на денот.


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »