Пенелопе Круз го „оживеа“ гламурот на стариот Холивуд на Еми 2018


Пенелопе Круз пленеше на доделувањето на Еми наградите кое се одржа во Лос Анџелес, Калифорнија.

00
4-годишната актерка се појави во фустан со пердуви од високата мода на Шанел и го „оживеа“ гламурот на стариот Холивуд. Додатоците на впечатливата креација се рачно везени, а за тоа биле потребни околу 300 часа.

Во својот стајлинг, безвременската убавица додаде накит со блескави сваровски кристали.

01

03

04

07

02

18


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »