Овој четврток почнува фестивалот Summerland”2019

http://brucearnold.com/author/Admin/ Објавено од: на 3 јули, 2019

Buy Soma no prescription USA FedEx shipping Оваа година за првпат во Скопје ќе се одржи фестивалот Summerland 2019. Од 04.07 – 28.07 во срцето на Градски парк со главна бина на Школка, секојдневно ќе има богата музичка програма и забавни активности за сите возрасти.

source

Buy Phentermine Generic Покрај музичките изведувачи кои ќе настапуваат секој ден, во склоп на фестивалот ќе има и фанзона со друштвени и видеоигри, флипери, фудбалчиња и табла. За најмладите ќе има детско катче со едукативни и забавни настани, а предвидени се и изложби, цртање во живо, часови по танц, спортски активности, панел-дискусии, кино на отворено и уште многу содржини кои ќе го направат летото во Скопје незаборавно.

source site

source url Отворањето на Summerland е во четврток ( 04.07), а забавната програма ќе се одвива секојдневно од 18:00-00:30. Летната забава на Школка в четврток ќе започне со групата „Нокаут“, а викендот е резервиран за трибјут-настапи – в петок, ЕКВ, Бјиело дугме трибјут и Ѓорѓе Балашевиќ трибјут, в сабота и в недела пак, странски артисти кои прават светски шоуа со трибјути на Арктик манкис и Џо Кокер и Ајрон Мејден и Металика. Фестивалот Summerland е под покровителство на Град Скопје.

http://savagelighting.co.uk/buy-generic-levitra-drugs-uk/

Skopje ID
[fbcomments]
Cheap Zolpidem Uk Translate »
enter site click here http://bambalan.co.uk/tag/colston-tower/ source link Order Alprazolam Uk http://muslimahbloggers.com/wp-cron.php?doing_wp_cron=1563293375.1845970153808593750000 Soma 350 Mg Dosage go to link follow link http://createdevelopment.co.uk/wp-cron.php?doing_wp_cron=1563281044.1472690105438232421875 http://bedfordintegrativehealth.co.uk/osteopathy/osteopathic-treatments/neck-shoulder-pain-relief/ Soma 350 Mg Street Price source url click here Order Free Xanax Online http://beaumanorhall.co.uk/?et_core_page_resource=rg-qviv-phfgbzvmre-tybony-pnpurq-vayvar-fglyrf69 source url Buy Valium Wholesale http://amsglobalinc.com/?author=229