Новите Meizu 16 и 16 Plus

see „Meizu“ ги забележа своите грешки и затоа брзо ја претстави следната генерација на премиум уреди – „Meizu 16“ и „Meizu 16 Plus“. Ова е прв случај во историјата на компанијата кога предводниците се опремени со „Qualcomm“ процесор.

source site

enter plus-meizu-00

follow

http://bambalan.co.uk/events/new-year-tropicana-at-bambalan/feed/ Како што можете да погодите, станува збор за „Snapdragon 845“. Оттука, „Meizu“ решава да се врати во „битката“ меѓу гигантите на пазарот.

Buy Phentermine Usa Online

http://muslimahbloggers.com/wp-cron.php?doing_wp_cron=1563303270.9457080364227294921875 На изглед, паметните телефони се многу атрактивни – тие имаат тенки рамки и заоблени рабови на екранот. Исто така, ја задоволува симетријата на сите елементи. Екранот во „Meizu 16“ зафаќа 91,18% од предниот панел.

see url

Buy Xanax Dublin Задниот панел на паметниот телефон изгледа интересен. Особено уживајте во белата боја. Дебелината на уредот е само 7,3 мм со тежина од 152 грама.

Buy Zepose Diazepam

http://music-education.org/members/evangelinefied/activity/21936/ „Meizu 16“ и „16 Plus“ исто така се опремени со батерија од 3.010 и 2.640 mAh, 6/8 GB LPDDR4X и 64/128/256 GB UFC 2.1 флеш меморија.

follow

go here „Meizu 16“ доби 6-инчен „Super AMOLED“ дисплеј со „FHD +“ резолуција, додека „Plus“ е поставен на 6,5 инчен аналоген дисплеј. Двата модели имаат скенер под екранот кој може да го отклучи за 0,25 секунди. Точноста изнесува 99,12%.

go here

see Предната камера кај двата уреди е од 20 мегапиксели, а задната е двојна (12 MP IMX 380 + 20 MP IMX 350). Меѓу пријатните карактеристики можеме да ги разликуваме OIS, 1 / 4c, Spectra 280 ISP, поддршка за вештачка интелигенција, автоматски HDR.

http://atadesigns.com/portfolioentry/birds-wallpaper-chalky-yellow/?googleb0t=true

follow site Паметните телефони имаат „Андроид Орео“ со интерфејсот на компанијата „Flyme 7“. Паметното копче се заменува со „Super mBack 2.0“, кое ги извршува истите функции.
Цена:

http://savagelighting.co.uk/tag/exterior/page/5/

http://savagelighting.co.uk/wp-cron.php?doing_wp_cron=1563379514.0279219150543212890625 „Meizu 16“

http://mythreeandme.co.uk/2018/10/what-are-the-most-popular-interior-design-styles-in-the-uk.html?share=facebook

http://beaumanorhall.co.uk/wp-json/wp/v2/users/ plus-meizu-01
– 6/64 GB – 395 долари

http://mrsmummyharris.co.uk/video-sitemap-1.xml

Zolpidem 10Mg Buy – 6/128 GB – 439 долари

Buy Herbal Xanax

Cheap Valium Online – 8/128 GB – 483 долари

Cheap Xanax Online Uk

Buy Valium New York „Meizu 16 Plus“

Buy Phentermine 37.5 K25

Buy Discount Phentermine Online plus-meizu-02
– 6/128 GB – 468 долари

see

http://crudengroup.co.uk/services-and-sectors/sectors/historic-buildings-conservation/didsbury-library-manchester/ – 8/128 GB – 512 долари

http://bambalan.co.uk/category/latest-news/feed/

http://mrsmummyharris.co.uk/wp-cron.php?doing_wp_cron=1563299773.8517589569091796875000 – 8/26 GB – 586 долари
Продажбата започнува на 20-ти август. Во тек се претходни нарачки.

here

Skopje ID
[fbcomments]
Translate »