Новиот Xiaomi Pocophone F1


Кинески „Xiaomi“ вчера, на гламурозни настани кои во исто време се одвиваа во Париз, Џакарта и Хонг Конг, го претстави првиот паметен телефон од серијата „Pocophone“.

pocophone333

„Pocophone F1“ го користи моментално најмоќниот процесор „Qualcomm 845“ со брзина до 2.8GHz, додека графичкиот дел е доверен на чипот „Qualcomm Adreno 630“.

Xiaomi-Poco-F1

Батеријата има капацитет од 4.000 mAh со можност за брзо полнење (Qualcomm Quick Charge 3.0), a опремен е и со „Liquid Cool“ технологија која штити од прегревање.

Уредот има „LCD“ екран со дијагонла од 6,18-инчи, со резолуција од 2.246×1.080p. Обложен е со „Corning Gorilla“ стакло кое гарантира поголема издржливост при пад.Skopje ID
[fbcomments]
Translate »