Најдобрите модели на Air Jordan на сите времиња

Патиките Air Jordan се дефинитивно едни од најпопуларните патики на сите времиња.

Моделите креирани според желбите на легендарниот кошаркар, Мајкл Џордан, отсекогаш важеле за ултимативен кошаркарски акцесоар и речиси не постои кошаркар на светот кој нема барем еден пар од овие патики во својот ормар.

Во текот на минатите години имавме прилика да видиме и носиме мноштво различни “Џорданки”, но овојпат одлучивме да ви ги покажеме само најпопуларните и најдобрите модели кои никогаш нема да бидат заборавени. 

Air Jordan XI

Air Jordan IV

Air Jordan I

Air Jordan III

Air Jordan V

Air Jordan VII

Air Jordan VIII


Skopje ID
[fbcomments]
NFL Jerseys 2019 
Translate »