Најавениот прекин на водоснабдување во Аеродром одложен за понеделник


Од Водовод и канализација-Скопје известуваат дека поради технички причини е одложено изведувањето на водоводен приклучок на ул.1615 во населба Аеродром.

mkd-342810

„Ве известуваме дека најавениот приклучок на ул.1615 бр.4 (Новопроектирана) во населба Аеродром, поради технички причини е одложен за 25 декември, понеделник, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од ул.1615 од 9 часот до санирање “, соопштија денес од ЈП Водовод и канализација-Скопје .

За сите дополнителни информации граѓаните можат да се информираат на телефонскиот број 023073010.


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »