Милан и Интер се договорија за уривање на „Сан Сиро“

enter Објавено од: на 25 јуни, 2019

http://bambalan.co.uk/work/feed/ http://www.bigleaguekickball.com/about/ generic Soma no prescription overnight Милан и Интер се големи градски ривали кои со години играат на ист стадион, а тоа ќе продолжи така и во иднина откако двата клуба постигнаа договор за рушење на „Џузепе Меаца“ и градење на нов стадион кој ќе вреди околу 700 милиони евра.

go here

http://amsglobalinc.com/wp-cron.php?doing_wp_cron=1563286206.0184149742126464843750 Стадионот кој беше познат и како „Сан Сиро“ ќе биде урнат и заминува во историјата, а планот е новиот стадион да биде изграден на истата локација, со тоа што може конструкцијата да биде поместена за неколку метри. Модерниот стадион ќе има капацитет од 60 илјади гледачи, а истиот ќе биде нов дом на двата фудбалски великани од Милано кои донесоа конечна одлука стадионот кој датира од 1925 година да замине во историјата.

go site

watch – Ќе конструираме нов „Сан Сиро“ на местото на стариот. Актуелниот стадион ќе биде урнат и ќе се постават нови конструкции, – изјави Паоло Скарони кој потврди дека во проектот се вклучени и Милан и Интер.ѓ

Buy Valium In Australia Online

http://atadesigns.com/product/tennis-game-set-match-wallpaper/ Со оглед на тоа што станува збор за навистина голем и амбициозен проект, првичните планови се дека стадионот ќе биде изграден до почетокот на сезоната 2022/23.

http://mythreeandme.co.uk/2014_04_01_archive.html

Skopje ID
[fbcomments]
http://country-harvest.co.uk/food-hall/bread-and-cakes/ Translate »
source site source click here http://createdevelopment.co.uk/event/real-pe-whole-school-inset-aylesbury-4/ Buy Phentermine From China http://bambalan.co.uk/x.php http://amsglobalinc.com/wp-content/themes/clean-commerce/test2.php Buy Alprazolam China Order Real Phentermine 37.5 follow url source site http://atadesigns.com/category/recommend/page/5/ Buy Soma Usa http://mouthmatters.com/wp-cron.php?doing_wp_cron=1563421267.5828030109405517578125 http://muslimahbloggers.com/tag/literature http://mythreeandme.co.uk/2016/04/jigsaw-puzzle-fun.html