Мбапе продолжува да испишува историја


Младиот француски фудбалер Килијан Мбапе вчера собори уште еден рекорд.

mbappe10..12

Мбапе игра во неверојатна форма и со 19 години веќе собори неколку рекорди кои тешко ќе ги достигне некој фудбалер во блиска иднина.

Имено, тој стана првиот фудбалер во историјата кој постигнал десет голови во репрезентативниот дрес пред да наполни 20 години.

Со оглед дека дури на крајот на оваа година ќе наполни 20, јасно е дека пред него има уште барем два репрезентативни натпревари, а со тоа и можност да го подобри рекордот.Skopje ID
[fbcomments]
Translate »