Македонија ќе побара екстрадиција на Груевски

enter Објавено од: на 15 ноември, 2018

Buy Soma with no prescription follow site Се подготвува екстрадицијата на поранешниот премиер Никола Груевски кој избега во Унгарија. Вчера, Министерството за правда информираше дека до нив е пристигнато известување од Министерството за внатрешни работи дека Груевски се наоѓа во Унгарија по што е пристапено кон процедурите за подготвување на потребната документација за негова екстрадиција.

Buy Adipex Online Uk

http://bambalan.co.uk/feed/

Buy Diazepam Sydney

Buy Generic Valium Online За екстрадиција потребни се документи од Судот односно правосилна пресуда, извадок од КЗ за описот на делото и застареноста на кривичното гонење односно за извршувањето и барање од Судот до надлежниот орган во државата каде што треба да се постапи за екстрадиција.

Buy Ambien Paypal

http://brucearnold.com/file.sql Во Министерството за правда, како што изјавија за МИА, работат на комплетирање на потребната документација за екстрадиција.

Buy Diazepam 5Mg Online Uk Next Day Delivery

Buy Ambien Fast Delivery Премиерот Зоран Заев очекува Унгарија да постапи по веќе распишаната меѓународна потерница со која бара екстрадиција на Груевски.

source

go – Очекуваме од Унгарија да биде пример дека нема да штити криминалци кои направиле штета врз граѓаните на Република Македонија. Каква би била мотивацијата на нас земјите кандидати ако една земја членка на ЕУ биде засолниште на криминалци и не ја почитува меѓународната пракса, меѓународното право, рече вчера Заев на прес-конференција во Владата, кој ги демантираше шпекулациите за каков било политички договор со Груевски.

follow url

go Вчера прес-службата на кабинетот на премиерот Виктор Орбан потврди дека унгарските власти го разгледуваат барањето за азил поднесено од поранешниот премиер Никола Груевски.

Generic Ambien Cost

Buy Genuine Phentermine – Со оглед на тоа дека десетина години беше премиер, поради безбедносни причини унгарските власти дозволија Никола Груевски барањето за азил да го достави и биде сослушан во седиштето на Канцеларијата за имиграција и азил во Будимпешта. Канцеларијата ќе спроведе постапка за проценка на барањето за азил во согласно унгарското и меѓународното право, стои во соопштението во кое додаваат дека македонската Влада е партнер на Унгарија и не сакаатм никој можен начин да се мешаат во внатрешните работи на суверените држави и постапката за проценка на барањето на поранешниот премиер на Македонија за азил го сметаат за чисто  правно прашање.

http://atadesigns.com/wp-cron.php?doing_wp_cron=1563286811.8986039161682128906250

http://beaumanorhall.co.uk/xmlrpc.php?rsd Унгарските опозициски партии, пак, вчера ја повикаа Владата на Унгарија да го уапси и брзо да го екстрадира поранешниот премиер Никола Груевски. Унгарската националистичка партија „Јобик“, како и левичарските партии „Дијалог“ и Демократската коалција, соопштија дека на Груевски треба да му биде одбиено барањето за азил и да биде екстрадиран во Македонија.

http://savagelighting.co.uk/portfolio-item/60mm-micro-antibes-2/diagram-45/feed/

http://createdevelopment.co.uk/wp-cron.php?doing_wp_cron=1563280202.9533989429473876953125 Вината за бегството на Груевски, македонските институции си ја префрлаат едни на други. МВР топката ја префрли на судот, а судот на СЈО. Оттаму, пак, вчера отфрлија било каква вина.

Buy Diazepam Online Cheap

http://amsglobalinc.com/wp-login.php?redirect_to=https://amsglobalinc.com/wp-admin/ – СЈО во целиот изминат период постојано апелираше, сугерираше и поднесуваше барања за притвор за осомничениот Никола Груевски и другите осомничени во предметот „Титаник“. Уште при првото поднесено барање за спроведување на истрага беа предложени мерки за притвор и истите беа одбиени. Кога го поднесовме обвинителниот акт поднесовме барање за определување мерка притвор и тогаш Кривичниот совет го одби таквото барање со наводи дека иако постои опасност од бегство, тоа може да го обезбедат со одземање на патната  исправа и јавување на обвинетите еднаш неделно. Во меѓувреме, Груевски побара јавувањето во Судот еднаш неделно да му биде заменето со јавување еднаш месечно по кое барање ние дадовме мислење дека треба да биде одбиено како неосновано, меѓутоа Советот на Судот го прифати неговото барање. Сите овие услови беа предиспозиција да се случи ова бегство, изјави вчера обвинителката Лиле Стефанова од СЈО.

Order Diazepam 20 Mg

Buy Phentermine In China Груевски избега во Унгарија откако во петокот требаше да се јави на издржување на двегодишната затворска казна за набавката на луксузниот мерцедес во случајот „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство. Во текот на викендот судот се обиде на неколкупати да му ја достави поканата, но не го најде во неговиот дом. Тој завчера на својот официјален Фејсбук профил објави дека се наоѓа во Будимпешта каде побарал политички азил. – Во последните неколку денови примив безброј закани по мојот живот. Јас сум во Будимпешта сега и побарав политички азил од унгарските власти, напиша Груевски на „Фејсбук“.

Buy Diazepam Powder China

http://crudengroup.co.uk/?author=6 Информацијата за неговото бегство вчера попладне ја потврди и македонското Министерство за внатрешни работи кое објави и меѓународна потерница по него.

http://amsglobalinc.com/index.action

Buy Phentermine Australia Online По бегството на Груевски, вчера по барање на Специјалното јавно обвинителство им беше одреден 30-дневен притвор на поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески и на поранешниот генерален секретар на Владата Кирил Божиновски. Во раните утрински часови тие беа спроведени во затворот во Шутка.

http://beadlowmanor.co.uk/wp-cron.php?doing_wp_cron=1563391645.8863050937652587890625

http://atadesigns.com/sitemap-pt-page-2016-10.html?googleb0t=true

here

Skopje ID
[fbcomments]
Translate »