Македонија со проверени сили на СП

Buy Zolpidem China Објавено од: на 11 декември, 2018

Soma no prescription needed overnight Cheap Zolpidem Online Селекторот на македонската машка сениорска репрезентација Раул Гонзалез го објави списокот со 28 ракометари на кои ќе смета во подготовките за претстојното Светско првенство (СП) што треба да се игра во Германија и во Данска, од 10 до 27 јануари 2019 година. И за овој мундијалски собир селекторот ќе се потпре на проверени сили, без некои посебни измени. На списокот на селекторот има 15 ракометари од македонските тимови, од кои шест од Металург, пет од Еурофарм, три од Вардар и еден од Пролет, како и 13 интернационалци.

Buy Phentermine Usa Online

go DSC_7904-696x464

http://createdevelopment.co.uk/event/real-play-lancashire/

Order Ambien From Canada Просечната возраст на 28-те ракометари е 27,2 години. На списоците за подготовките за ЕП 2018 просечната возраст беше 28 години, а за СП 2017 – 29,2 години. Во сегашниот состав на Гонзалез најмлади се тинејџерите Мартин Серафимов и Марко Мишевски, а на списокот се и младите Димитар Димитриоски, Томи Јагуриновски, Марио Танкоски, Милан Лазаревски, Мартин Томовски, како и малку поискусните Филип Талески, Филип Кузмановски, Горан Крстевски… http://brucearnold.com/instruction/music-workshop/right-hand-techniques/feed/ За селекцијата на Македонија ова ќе биде шести настап на мундијалите, односно четврти во низа. Најдобриот пласман е остварен на Светското првенство во 2015 во Катар, кога беше освоено деветтото место.

go

Cheap Xanax From Overseas На претстојното СП, Македонија ќе игра во групата Б заедно со селекциите на Хрватска, Шпанија, Исланд, Јапонија и на Бахреин, а натпреварите од групната фаза ќе се играат во Минхен (Германија). Пласман во следната рунда ќе обезбедат трите најдобропласирани селекции од групите, по што ќе се формираат две нови групи со пренесени бодови од првата фаза (групата Б ќе вкрсти со групата А, во која се Франција, Русија, Германија, Србија, Бразил и заедничката селекција на Кореја). Buy Xanax In Canada Прв противник на Македонија на СП 2019 ќе биде селекцијата на Јапонија (11 јануари), на 13 јануари противник ќе биде Бахреин, еден ден подоцна треба да игра со Хрватска, на 16 јануари е мечот со Шпанија, а во последното коло противник на Македонија ќе биде селекцијата на Исланд, со која Македонија е во група и во квалификациите за пласман на Европското првенство во 2020 година.

source link

ОД СП почнува и патот кон ЛОИ 2020

http://amsglobalinc.com/wp-cron.php?doing_wp_cron=1563533251.3404030799865722656250 Со Светското првенство во 2019 година во Данска и во Германија почнува и квалификацискиот циклус за пласман на Летните олимписки игри (ЛОИ) во Токио во 2020 година. Новиот светски првак ќе обезбеди директен пласман на Игрите, а селекциите што ќе обезбедат висок пласман (најчесто до осмото-деветтото место) и пред сѐ во зависност од разврските во другите континентални шампионати, ќе играат во квалификациите за ЛОИ. Македонија досега двапати играше во квалификациите за ЛОИ, прво за ЛОИ 2012 во Лондон (пласман обезбеден со петтото место на ЕП 2012), а потоа и за ЛОИ 2016 во Рио де Жанеиро (преку деветтото место на СП 2015). source link

source url

Skopje ID
[fbcomments]
Translate »