Македонија очекува екстрадиција, а Груевски азил

Order Carisoprodol Online Објавено од: на 16 ноември, 2018

http://www.bigleaguekickball.com/about/ Soma without doctor rx Buying Diazepam In India Груевски побарал политички азил во унгарско претставништво надвор од Македонија, објавија вчера унгарските власти, кои отфрлија каква и да било инволвираност во неговото бегство.

http://beadlowmanor.co.uk/data/mysql_error_trace.inc

http://mouthmatters.com/tag/update/page/2/ Buying Diazepam 5Mg Online Шефот на Кабинетот на унгарскиот премиер Виктор Орбан не откри во која земја Груевски го поднел барањето и како стигнал до Службата за имиграција и азил во Будимпешта каде ги поднел документите и бил сослушан од службениците. Тој изјави дека Унгарија нема добиено официјално барање од Македонија за екстрадиција на Груевски, но доколку добие такво барање, по него ќе се постапува согласно законите. go here Во Македонија, пак, се подготвува барањето со обемната документација за екстрадицијата на Груевски, кое според владиниот портпарол Миле Бошњаковски, ќе биде доставено до унгарските власти во следните денови. enter site – Министерството за правда од надлежните судови ја собира севкупната документација во однос на случајот. Таа ќе биде преведена и доставена до унгарските надлежни органи односно до Министерството за правда на Унгарија. Во документацијата меѓудругото ќе има и образложение зошто Никола Груевски треба да биде екстрадиран во Македонија. Се работи за обемна документација околу 400 страници, но без разлика на бројот на страниците, барањето ќе биде официјално доставено до Унгарија во текот на овие денови, изјави вчера Бошњаковски на прес-конференција во Владата. Buy Adipex Pills Online Паралелно со ова, во Македонија се спроведуваат и две постапки во Министерството за внатрешни работи со цел да се утврди начинот на којшто Груевски побегнал од Македонија. Одделот на внатрешна контрола спроведува постапка за можна инволвираност на полициски службеници дека му помогнале, а дополнително Секторот за внатрешни работи Скопје го утврдува начинот на бегство, како и евентуално надворешни лица кои му помогнале. http://crudengroup.co.uk/csr/apprenticeships-training/ По низата неофицијални објави во медиумите околу рутата на движење на Груевски, Секторот за граница и миграција при Албанската државна полиција синоќа соопшти дека поранешниот македонски премиер излегол од Албанија на 11 месецов во 19:11 часот преку преминот Хан Хоти-Муриќан, на албанско-црногорската граница како патник во автомобил со регистарски ознаки CD1013A,сопственост на амбасадата на Унгарија во Тирана.

Buy Brand Name Adipex Online

http://beaumanorhall.co.uk/news/feed/ Албанската полиција, во чие соопштение немаше информација преку кој граничен премин Груевски влегол на албанска територија, наведе и дека на денот кога Груевски бил на територијата на Албанија не постоела никаква потерница од Македонија или Интерпол.

go

http://crudengroup.co.uk/news/river-view-wins-west-midlands-labc-award/ Следеше и соопштение од црногорскотро Министерство за внатрешни работи, исто така со пoтврда дека Груевски влегол и излегол од Црна Гора на 11. месецов, како и дека црногорската полиција во овој случај „во целост ги испочитувала законските процедури“.

Order Valium Online India

Buy Phentermine With Paypal Претходно, белградскиот весник „Политика“ објави дека Груевски со лажен пасош ноќта ја преминал на македонско-албанската граница и илегално влегол во Тирана каде бил прифатен во унгарската Амбасада. Со првиот утрински лет на компанијата „Малев“ директно пристигнал во Будимпешта.

http://country-harvest.co.uk/a.php

watch Унгарската амбасада во Тирана вчера ниту ја потврди, ниту ја демантира оваа информација. За тиранската телевизија „Топ чанел“, од Амбасадата кусо одговориле дека „не ги коментираат процесите кои се во тек“ поаѓајќи од фактот дека барањето за азил на Груевски се разгледува во Будимпешта. get link Медиумите претходно јавија дека од прегледот на TIMS системот на премините, произлегло дека тој на албанска територија не влегол преку официјален премин, што ја остава отворена можноста дека тоа да го направил илегално преку зелениот појас, по што бил во унгарската амбасада во Тирана, каде и побарал азил.

Buy Valium Manchester

http://mythreeandme.co.uk/wp-cron.php?doing_wp_cron=1563312661.7904849052429199218750 Во врска со бегството на Груевски и пишувањето во некои медиуми дека Груевски побегнал во Унгарија со бугарски пасош, вчера со демант се јави и бугарското Министерство за правда соопштувајќи дека Груевски нема поднесено документи за бугарско државјанство и оти не му е издаден бугарски пасош.

source

Buy Zolpidem Reddit За Груевски и неговото барање за политички азил во Унгарија вчера телефонски разговараа и шефот на македонската дипломатија Никола Димитров и неговиот унгарски колега Петер Сијарто. Од унгарското Министерство за надворешни работи информираа дека Сијарто му кажал на Димитров оти барањето на Груевски за азил е правно, а не политичко прашање и оти унгарските власти ќе одлучуваат според меѓународното право.

source link

follow Реакција за бегството на Груевски стигна и од Стејт депарментот. Претставник на Стејт депарментот за „Политико.еу“ изјави дека САД сметаат оти Груевски треба да си ја отслужи затворската казна во својата земја. source link – Во правен и транспарентен процес Никола Груевски беше осуден од македонскиот суд за злоупотреби на службената должност и осуден на две години затвор. Пресудата беше потврдена и од други судски инстанци. Дополнително, Груевски е обвинет во уште четири кривични предемети. Ние сметаме дека судските постапки во Македонија треба да продолжат, а Никола Груевски да одговара пред македонскиот правосуден систем, вели претставникот Стејт департментот. Buy Soma In The Usa За бегството на Груевски се огласи и Европската партија на Зелените која во соопштение обвинува дека унгарскиот премиер Виктор Орбан сака да испровоцира конфликт.

http://atadesigns.com/parallax-art-fair-24-25-oct-2015/?googleb0t=true

http://beadlowmanor.co.uk/category/news/ – Премиерот Орбан е гение кога станува збор за наоѓање нови начини да се травестира владеењето на правото, неговиот последен „успех“ е да прими политички криминалец од соседна Македонија како бегалец, спротивно со антибегалските закони кои самиот ги воведе, стои во соопштението потпишано од потпретседателот Рајнхард Бутикофер и Моника Фрасони. http://atadesigns.com/wp-cron.php?doing_wp_cron=1563291525.9749948978424072265625

Buy Xanax Uae

Skopje ID
[fbcomments]
Translate »