Мажите во имитација на женските инстаграмџики


Brosbeingbasic е забавен профил на Инстаграм кој се шегува со некои од најчестите женски фотографии на таа социјална мрежа. Тие имаат собрано многу брилијантни фотографии од мажи кои прават селфиња во бањи и во стилот “само што се разбудив ваков”.

Жени, кога ќе отворите инстаграм, сетете се дека “имитацијата е најискрената форма на пофалба”.

 #1 Групна фотка со клекнување

men-imitate-women__605

#2 Луѓето мислат дека понеделниците се тешки…но не и кога изгледаш вака. #ВаковСеРазбудив #КапучиноУтро

men-imitate-women3__605

 #3 #Саботарење е за кучки, бродови, задници и цициња! #СлободаЗаБрадавиците #ВадиПрслукот

men-imitate-women-instagram-bros-being-basic-2__605

#4 #Третман на стапалата по долг ден на шопинг! #ЕсенскиБои

men-imitate-women-instagram-bros-being-basic-3__605

#5 О боже твитање во живо #Нешвил и уловен од ЗНАЕТЕ-КОГО!!! #ДрагатаМеФатиНаТвитање #НеСеСрамамОдНозете

men-imitate-women-instagram-bros-being-basic-18__605

#6 Ништо не е како благичко за да може да ме направи среќен ова попладне! #СреќноМомче #заводливо

men-imitate-women-instagram-bros-being-basic-6__605

#7 #Сеќавање кога бев сирена. Ми недостигаат тие денови, но понекогаш мораш да си ја продадеш душата за да бидеш таму кај што се луѓето #ЖивотниСовети ##СиГиСакамНовитеНозе

men-imitate-women-instagram-bros-being-basic-45__605

#8 О колку ми требаше ова денес. Топла бања не го топли само телото, ја грее и душата. #Лабаво

men-imitate-women-instagram-bros-being-basic-5__605

#9 Вадење месечинките за сите вас! Мокрење на овој прекрасен #РаботенВикенд #БезПанталони

men-imitate-women-instagram-bros-being-basic-11__605

#10 Вие знаете каков сум на #ПатувачкиВторник: Ако не можеш да одиш до Хаваи….донеси го Хаваи кај тебе! #ЦвеќетоЕМоќЦвеќетоЕСила

men-imitate-women-instagram-bros-being-basic-72__605

#11 Славење на #МеѓународенДенНаМачките со мало топлес селфи и мојата омилена мачкица. #НемаЛабавоСелфање #ГлавнаМачкица

men-imitate-women-instagram-bros-being-basic-44__605

#12 Кога беше топло и моите #ПрекрасниСтапала беа во песокот. #СелењеВоМајами #ХотДогНозе

men-imitate-women-instagram-bros-being-basic-23__605

#13 Помош се давам!!!!! #Хехе #Банкање #ДоГлаваВоМеурчињава

men-imitate-women-instagram-bros-being-basic-74__605

#14 Вистинските пријатели се како стапалки во песокот: Не ги гледаш секогаш, ама знаеш дека се тука и тогаш те држат. #Длабоковосрцето

men-imitate-women-instagram-bros-being-basic-10__605

#15 Ништо несакам повеќе од ѕверењето во чинијата за доручек за да ми тргне денот. Се надевам сите имаат #БлагословенаСреда #МеФатиНаДоручкување #ИамПоголемиЦицкиОдНеа

men-imitate-women-instagram-bros-being-basic-27__605

#16 Сеа се трезнам доволно од #Валентајн за да го постирам овој #Доцнограм од мојот апсолутно омилен празник.#СамозаљубеностЕНајдобраЗаљубеност

men-imitate-women-instagram-bros-being-basic-58__605


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »