Луда прослава во соблекувалната на Динамо: Адеми и соиграчите во транс (ВИДЕО)


Хрватскиот тим Динамо Загреб по половина век оствари историски пласман во Лигата на Европа. По триумфот (3-1) над Трнава, „модрите“ по далечната 1970 година за првпат ќе презимат на европската сцена. Славјето во соблекувалната на Динамо Загреб беше на ниво, фудбалерите беа во транс…

dinamo-slavjeSkopje ID
[fbcomments]
Translate »