Лејди Гага со ново признание

57th Annual GRAMMY Awards held at the Staples Center - Red Carpet Arrivals Featuring: Lady Gaga Where: Los Angeles, California, United States When: 08 Feb 2015 Credit: Adriana M. Barraza/WENN.com

Според магазинот “Bilbord”, Лејди Гага е жена на годината. Признанието за жена на годината на Гага ќе и биде врачено на настанот “Women in Music” кој се планира да се одржи во декември во Њујорк. Настанот кој се одржува веќе 10 години по ред, прв пат ќе биде прикажан на телевизиските екрани, на каналот Lifetime на 18 декември.

Лејди Гага заедно со Тони Бенет минатата година го објави албумот “Cheek to Cheek” кој беше награден со Еми. За идната година најавува нов албум, а исто така ќе се појави и во популарната серија “American Horror Story: Hotel” чија премиера е закажана за 7 октомври.


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »