Каролина со „ Извор“ на 27 и 28 март во Битола


Авалон продукација денеска со детали за промотивните концерти на новиот албум „Извор“ на Каролина во Битола.

28377830_1958808390826953_814760380211432054_n

Концертите ќе се одржат во Центарот за култура на 27 и 28 март, со почеток во 20 часот. Исто како и за скопските концерти, концептот ќе биде следен: Во првиот дел ќе бидат изведени песните од новиот албум на Каролина, додека во вториот дел од концертот ќе бидат изведени најубавите песни од проектот „Македонско девојче“.

Влезниците по цена од 500 денари ќе бидат пуштени во продажба од среда, во 09 часот, на следниве продажни места: Тобако „Brothers“, ТА Атлантис, Центро Трејд, ТА Тео травел, Т.А Бела Роза 2 и ЈК Травел. Со секоја купена влезница, следува подарок- луксузно дигипак издание од албумот „Извор“.


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »