Кадифеното сако е вистински хит оваа есен


Веќе знаете дека кадифето е еден од омилените зимски материјали, па така сите парчиња изработени од истиот се добредојдени.

1xXyX-kadifenoto-sako-e-vistinski-hit-ovaa-esen-330112

Без разлика дали ќе одберете целосен женски костим, здолниште, фустан или комбинезон од кадифе, нема да погрешите.

Она што задолжително треба да го имате во плакарот е и палтото од кадифе кое ќе биде вашиот сојузник во деновите кога сакате да се чувствувате впечатливо и на работа.

Истото комбинирајте го со фармерки, панталони, едноставна бела кошулка или некоја шик маичка со натпис.

Одлично е бидејќи можете да го комбинирате и со некое фустанче за свечени прилики, а ќе биде совршен избор и за настаните поврзани со празниците што доаѓаат.

Задолжително набавете си едно во темна боја, но оваа сезона експериментирајте и со јаките бои како розова, сина, црвена или портокалова за уште повпечатлив изглед.


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »