Интер го победи Киево за чекор напред до пласман во ЛШ

Интер славеше на „Џузепе Меаца“ со 2-0 против Киево, последен натпревар од 36 коло во калчо лигата.

Esultanza gol Matias Vecino Inter con Mauro Icardi e Milan Skriniar Inter goal celebration 1-1 Milano 21-01-2018 Stadio Giuseppe Meazza in San Siro Football Calcio Serie A 2017/2018 inter – AS Roma . Foto Andrea Staccioli / Insidefoto

Головите за Интер ги постигнаа, Политано и Перишиќ со кои домашниот тим освои три бода, важни во трката за третата позиција во „Серија А“.

До крајот остануваат уште две кола, Интер е трет со 66 бода, Аталанта е четврта со 65, Милан е петти со 62 бода.


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »