Зошто Huawei го одложува и претставувањето на своите најнови лаптопи?

Buy Adipex Tablets Online Објавено од: на 17 јуни, 2019

Buy Xanax Reddit http://savagelighting.co.uk/wp-cron.php?doing_wp_cron=1563424658.1203329563140869140625 Премиерата на најновите лаптопи на Huawei со Windows оперативен систем требаше веќе да биде одржана, но за жал дојде до одложување.

Buy Soma Online Usa

http://mythreeandme.co.uk/2019/04/all-the-things-im-loving-this-month.html Засега не е познато кога Huawei ќе ја претстави својата најнова линија на лаптопи, а оваа вест доаѓа откако од компанијата соопштија дека ќе го одложат и претставувањето на првиот флексибилен телефон Mate X.

follow link

Buy Xanax In Jakarta Наводно новата линија на лаптопи Huawei требало да ја претстават овие денови, но јасно е дека сето тоа е одложено, речиси сигурно поради американските санкции кои против компанијата ги воведе администрацијата на претседателот на САД, Доналд Трамп.

Buy Ambien In Uk

Order Valium Next Day Delivery Huawei е вториот најголем производител на компјутери на светот по број на испорачани уреди, но кинескиот технолошки гигант веќе подолго време се мачи да влезе на американскиот пазар, каде што се соочува со разни блокади на американската влада и тамошните разузнавачки служби.

go to link

source Главната причина поради која Huawei се соочува со така големи проблеми во САД е стравувањето на властите од Вашингтон дека електронската опрема која се произведува во Кина би можела да се користи за шпионирање на конкуренцијата.

http://brucearnold.com/press/

follow site Да потсетиме, американскиот претседател Доналд Трамп нареди блокада на државно ниво која им забранува на американските компании соработка и користење на технологиите на Huawei. Набрзо потоа Google, Facebook и други американски технолошки гиганти ги прекинаа врските со Huawei и на тој начин на кинеската компанија ѝ зададоа сериозен удар.

http://country-harvest.co.uk/food-hall

Order Xanax Pills Online Кинескиот гигант требаше своите нови лаптопи да ги претстави на саемот CES Asia 2019 во Шангај, но тоа не се случи, а после одложувањето од Huawei не објавија кој ќе биде новиот датум за претставувањето.

Buy Soma Mexican Pharmacy

Skopje ID
[fbcomments]
Translate »