Зошто Синди Крафорд се развела од Ричар Гир?


GettyImages-909501-660x521

Синди Крафорд веќе неколку години ужива во семејната идила покрај сопругот Ренд Гербер и двете прекрасни деца кои чекорат по нивните стапки. Но многу години пред да ја пронајде љубовта на својот живот, најпопуларната манекенка на сите времиња била во романса со холивудскиот заводник Ричард Гир.

Се венчале во 1991 година во Лас Вегас, а само 4 години подоцна се разведуваат, без никакво објаснување за јавноста и медиумите.

Неодоливата манекенка, која неодамна ја објавила својата автобиографија “Becoming”, никогаш не давала изјави за причината за разводот, но неодамна се навратила на своето минато и признала дека многу научила од Ричард, пред се како да се носи со славата. Сепак разликата во годините си го направила своето и двајцата тргнале по својот пат.


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »