Дневен хороскоп за сабота, 06.10.2018:Саботата е исполнета со работа но и љубов за повеќето знаци


Овен во работа, Бик во љубов со Јарец, непријатности за Близнаци, Рак склон кон промени, Лав е расположен, Девицата соработува со Скорпија, Терезијата е вљубена, Стрелецот под стрес, Водолија решителна а Рибите се конзистентни.
Ова е денешен дневен хороскоп за 6 октомври 2018 година.

dneven-horoskop-660x330

 

Овен
Ако мислите да соработувате со некое лице од странство, обидете се да го избегнете потпишувањето на важни документи за сега.
Лицето во кое сте биле вљубени сака да биде со некој друг. Не очајувајте, туку очекувајте солидни аспекти за нешто сосема ново во полето на емоциите.
Можеби ќе имате засилена желба за слатки.

Бик
Имате одлични идеи за вашиот бизнис план, но исто така и некои од тешкотиите за кои размислувавте долго време.Останувате во согласност со вашите секојдневни обврски.
Ако сте во љубов со Јарец, можете да бидете пријатно изненадени. Ако на прв поглед не ви се допаѓа она што го гледате не очајувајте, бидејќи не е сè како што изгледа.
Можни се дигестивни проблеми.

Близнаци
Несогласувањата околу работното место се неизбежни овој пат. Ќе мора да се воздржите од трошење и затегнување на ременот.
Партнерот те сака, но тој ја сака и својата слобода. Останете и вие во вашиот амбиент малку осамено. Вратете ја својата вера за својот долгогодишен партнер.
Засилена нервоза.

Рак
Можен е успех во деловната област. Најпосле ги наплативте работата и напорот што го вложивте во вашата кариера.
Можете да очекувате нов познаник кој ќе ви остави многу силен впечаток.
Срцеви проблеми.

Лав
неповолен ден за нова работа. Обидете се да се посветите само на рутинските обврски и да ги избегнувате ризиците.
Ако сте во брак, можно е да разговарате со вашата сакана личност за инвестирање.
Судењето е многу чувствително за вас.

Девица
Можно е дека на работа ќе имате некои помали несогласувања со соработниците, но тоа може да се промени.
Лицето што го сакате ќе го направи првиот чекор и ќе бидете многу среќни. Можни се проблеми со грлото.

Терезија
Пред вас се некои помали проблеми во областа на работата. Важно е да се задржи мирен и позитивен став.
Можно е да имате впечаток дека некои работи се менуваат и дека саканиот и вие веќе немаат исти гледишта за светот.
Погрижете се за правилна исхрана.

Скорпија
Можно е да бидете разочарани од ситуацијата на деловен план. Сега е време да се најде сила за нов почеток.
Вие сте наклонети кон иритирачко однесување во однос на некој близок. Често се расправате.
Можна е главоболка.

Стрелец
Се очекува да се справите со грешките кои сте ги направиле претходно на ова поле.
Време е да се поправи она што може да се коригира … А врската со која не сте задоволни може наскоро да биде прекината.
Можни проблеми со нервите.

Јарец
Ве очекува одличен ден за да се одморите. Вие не сте оптоварени со бизнис план. Сè оди подобро отколку што сте си замислиле.
Вие не сте заинтересирани за нова врска, иако постои шанса за тоа. Останувате емоционално недостапни.
Здравјето е добро.

Водолија 
Денот не е поволен за нови потези на деловен план. Можете да очекувате дека ќе има некои мали компликации.
Кавгите со саканаат личност продолжуваат и вие сте незадоволни.
Можни се респираторни инфекции.

Риби 
Постои можност да направите конкретен потег што ќе ве води до важни деловни решенија.
Се чувствувате сакани и сте задоволни со вашиот партнер. Уживајте во денот кога сте емотивно исполнети.
Избегнувајте цигари.


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »