Дел од општина Карпош утре без вода


Корисниците од улиците „Варшавска“, „Хелсинки“, „Мексичка“ и „Ташкентска“ во општина Карпош утре од 9:00 часот ќе останат без вода за пиење.

bez-voda-203635

Како што информираат од Регионалниот центар за управување со кризи на град Скопје, причина за прекинот во водоснабдувањето е „двоење во шахта на Ф-1“ на улицата „Варшавска“ 38.

Корисниците ќе бидат без вода се додека екипите на ЈП Водовод и канализација Скопје не завршат со двоењето во шахтата.


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »