Две минутно патување низ сите модни епохи во последните 100 години


100-years-of-fashion-under-2-minutes-designboom-10Од фустани со корсети и нагласени шапки и чадори со кои дамите ги избегнувале погледите на додворувачите до искинати фармерки, маички со деколте и неуредно распуштена коса која се средува додека се зазема положба за ново “selfie”. Вака накрато би се опишал женскиот стајлинг од 1915 година до денес. Погледнее ги клучните парчиња облека што ја обележаа секоја деценија…

 


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »