Дванаесетгодишно девојче го воодушеви светот со својот талент


Бо Дермотна на само 12 години има глас на музичка дива.

Untitled
Ова девојче го воодушеви светот со својот талент.
Кога таа  се појави на сцената на „Britain’s Got Talent“, никој не можеше да претпостави дека поседува толку моќен глас. Таа ја испеа „Defying Gravity“ од мјузиклот „Wicked“, и остави многумина вчудоневидени.

Аманда Холден беше толку фасцинирана од настапот, што го притисна златното копче и ѝ подари на младата пејачка место во полуфиналето на шоуто.

Погледнете го нејзиниот настап:

http://https://www.youtube.com/watch?v=LEKIJpVppKE&hd=1


Skopje ID
[fbcomments]
NFL Jerseys 2019 
Translate »