Груевски се наоѓа во вилата на Орбан


Екс-премиерот во бегство, Никола Груевски во моментов се наоѓа во вилата на унгарскиот премиер и негов поддржувач Виктор Орбан, пренесува „1ТВ“.

gruevski-orban-328328923-696x365

Груевски првата вечер во Унгарија ја поминал во хотелот „Коринтија“ во Будимпешта. Некогашниот премиер порача дека ќе побара азил во Унгарија, затоа што како што истакна, добива закани по неговиот живот.


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »