Голот за победа: Како Хансен ги реши Лазаров и Нант и го израдува Гонзалес (Видео)


Големото француско дерби меѓу Нант и Пари Сен Жермен им припадна на гостите со 30-29 и тоа со гол на данскиот репрезентативец Микел Хансен во последните секунди од натпреварот.

mikkel-hansen

Лазаров постигна пет гола, ПСЖ во луда завршница ја доби драмата во Нант

Домашниот состав не успеа да се одбрани во последниот напад на „светците“, односно искусниот Хансен најде место и простор, па постигна погодок пред сирената за големо славје на Раул Гонзалес во битката со нашиот капитен Кирил Лазаров.Skopje ID
[fbcomments]
Translate »