Во 90-тите беше една од најпопуларните светски актерки, а еве како денес изгледа Енди Мекдауел

Љубителите на кинематографијата сигурно се сеќаваат на Енди Мекдауел.

Американската актерка ја стекна својата слава кон крајот на 80-тите и почетокот на 90-тите години, кога ја гледавме во филмовите како “Sex, Lies, and Videotape”, “Green Card”, “Hudson Hawk”, “The Object of Beauty”, “Groundhog Day” и многу други. 

Денес, Мекдауел има 61 година и понатаму активно се занимава со актерство. Таа го посети овогодишниот Кански филмски фестивал каде присуствуваше на премиерата на филмот “The Best Years of a Life”.

Друштво на црвениот тепих ѝ правела колешката Хелен Мирен.


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »