Војвотката Кетрин им се врати на кралските обврски


Сопругата на принцот Вилијам пет месеци му се посвети на семејството по раѓањето на третото дете, а денеска го означи крајот на породилното отсуство со посета на рекреативна област.

Mandatory Credit: Photo by Tim Rooke/REX/Shutterstock (9911117n) Catherine Duchess of Cambridge Catherine Duchess of Cambridge visits Sayers Croft Forest School, Paddington Recreation Ground, London, UK - 02 Oct 2018 Catherine Duchess of Cambridge visits the Sayers Croft Forest School and Wildlife Garden. Last year, the Sayers Croft Forest School had over 5,500 visits by schoolchildren from across Westminster and neighbouring boroughs, giving inner city children a unique opportunity to learn about and engage with the natural world. Her Royal Highness will see first-hand the positive impact that the Forest School has on children's emotional and physical wellbeing as she is shown the wildlife garden and meets children involved in exploratory and investigative outdoor activities.

36-годишната припадничка на британското кралско семејство се дружеше со мали дечиња во „Sayers Croft“, центар за активности во природа кои го подобруваат менталното здравје и напредокот на најмладите.

Кетрин доби искрени прегратки и насмевки од дечињата. Нејзиниот лежерен стајлинг вклучуваше модел на чизми кои таа ги поседува 14 години.

05

07 (1)

22

24

26


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »