Влатко Стефановски со трет концерт на 20-ти март

Поради огромниот интерес и продадените 2 концерти закажан е и ТРЕТ КОНЦЕРТ!

koncert-na-valtko-660x330
КОНЦЕРТНА ПРОМОЦИЈА НА НОВИОТ АЛБУМ НА ВЛАТКО СТЕФАНОВСКИ – „МАЈЧИН ЈАЗИК„
„Мајчин јазик„ е 35. албум на Влатко Стефановски, снимен во април 2017 година а публикуван од Кроација Рекордс.
„Мало интимно парче музика“ е епитетот што тој самиот му го дава на неговиот последен албум и вели дека е снимен за само неколку дена во неговото студио. Сите композиции се снимани „од прва„, така како што тој ги почувствувал во моментот.
На концертите публиката ќе може во живо да го слушне материјалот од новиот албум а како специјални гости ги најавуваме балканската етно дива Биља Крстиќ, нашата оперска дива Весна Гиновска Илкова, како и нашите Љубојна.
Влезниците се во продажаба по цена од 1000 денари преку продажната мрежа на Купи Карти За Се и онлајн на веб страницата на www.kupikartizase.com.
https://kupikartizase.com/Events/vlatko_stefanovski_koncert_2018


Skopje ID
[fbcomments]
Translate »