ВИДЕО Хилари и Бил Клинтон го „запалија“ подиумот за танцување


Поранешниот претседател на САД , Бил Клинтон (69), и неговата сопруга , Хилари (67), присуствувале на роденденската забава на Вернон Џордан, поранешен помошник на Клинотн во Белата куќа.

Брачната двојка танцувала цела ноќа во вилата која се наоѓа на островот „Мартас винјард“, а  се чини дека на Хилари и годело малку да здивне и да се опушти од напорната кампања за избор на нов претседател на САД.

Облечена во бело од глава до пети, кандидатката на Демократите ги кревала рацете во воздух, додека нејзиниот сопруг Бил аплаудирал во ритамот на музиката. Еден од членовите на бендот кој настапувал на забавата го снимил нивниот танц.

На истата забава бил и актуелниот претседател на САД, Барак Обама и неговата сопруга Хилари. Претседателската двојка редовно летува на овој остров во Масачусетс, па и оваа година летуваат на оваа дестинација

https://www.youtube.com/watch?v=yrk3WtSmkBg


SkopjeID
Доживеј го градот целосно!
[fbcomments]
NFL Jerseys 2019 
Translate »